8 Οκτωβρίου 2022 16:30 A1 Πόλο Ανδρών (Β' όμιλος) 2022-2023

Ομάδα1st Quarter2nd Quarter3rd Quarter4rd QuarterGoals
Περιστέρι32128
Γλυφάδα21159

Ανακεφαλαίωση

Το τελευταίο οκτάλεπτο στοίχισε στην ομάδα πόλο των ανδρών του Γ.Σ. Περιστερίου, η οποία ηττήθηκε (9-8) στο κολυμβητήριο της «Χωράφας» από τον Α.Ν.Ο. Γλυφάδας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Οι πολίστες του Κώστα Λούδη είχαν τον πλήρη έλεγχο στις τρεις πρώτες περιόδους, καθώς ξεκίνησαν με επιμέρους 3-2 στο πρώτο 8λεπτο, 2-1 στο δεύτερο και 1-1 στο τρίτο. Όμως, το 2-5 στην τελευταία περίοδο έφερε την ανατροπή και οδήγησε τον Γ.Σ.Π. στην ήττα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα πόλο του Γ.Σ. Περιστερίου στην 2η αγωνιστική της Α1 Εθνικής Κατηγορίας είναι το επόμενο Σάββατο (15/10, 20:00) ο Ηλυσιακός εκτός έδρας.

ΤΑ 8ΛΕΠΤΑ: 3-2, 2-1, 1-1, 2-5.

Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Λούδης): Σαλτερής, Καζάζης, Τοράκης, Πρέκας, Γερακούδης, Κουκουμάκης, Μπιτσάκος Χρ., Καρούντζος 6, Αλευρίδης, Χρυσοσπάθης 2, Τσαχιλίδης, Λαδάς, Χόλαντ, Μπιτσάκος Ανδ., Μαστρογιαννάκος.

Α.Ν.Ο. ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Κατρουζανάκης): Κουρούβανης, Ηλιόπουλος Α. 1, Σαρτζετάκης 1, Γκαρντιάν, Δαμιανός, Γιαννόπουλος, Παπαποστόλου 2, Παπαγεωργίου, Πούρος 1, Αγκόρτσας 4, Τσαταλιός, Ηλιόπουλος Ν.

Λούδης: «Επηρεαστήκαμε από τα σφυρίγματα των διαιτητών»!

Μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής της ομάδας πόλο του ΓΣ Περιστερίου Κώστας Λούδης, δήλωσε: «Είναι κακό αποτέλεσμα. Θεωρώ ότι βάση των προβλημάτων που αντιμετωπίσαμε το προηγούμενο διάστημα και της απουσίας του Φώσκολου, παρ’ ολ’ αυτά ήμασταν καλοί και ελέγξαμε το παιχνίδι στο μεγαλύτερο μέρος του. Στο τέταρτο 8λεπτο όμως, αδρανήσαμε στην άμυνα και επηρεαστήκαμε πολύ από τα σφυρίγματα των διαιτητών με αποτέλεσμα να φτάσει η Γλυφάδα στη νίκη».