Την ανωτερότητα της απέδειξε η εφηβική ομάδα του Γυμναστικού Συλλόγου Περιστερίου απέναντι στην αντίστοιχη της Δάφνης Δαφνίου, της οποίας επικράτησε με σκορ 65-44.
Οι παίκτες μας, που πέτυχαν την δεύτερη τους νίκη σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ, μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση, αποκτώντας ένα προβάδισμα στο σκορ (8-0), το οποίο όμως εξανεμίστηκε στην αρχή του δευτέρου δεκαλέπτου, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν σε 14-14.
Ωστόσο η συνέχεια ανήκε στο συγκρότημα του Γιάννη Καλαμπόκη που έκελισε το ημίχρονο με μια διαφορά 11 πόντων (29-18) και στην τρίτη περίοδο ξεκαθάρισε με την υπόθεση νίκη καθώς ξέφυγε με 54-31.
Μάλιστα, η διαφορά υπέρ της ομάδας μας έφτασε μέχρι και το +28 (65-37), πριν οι φιλοξενούμενοι περιορίσουν το μέγεθος της ήττας τους στο τελικό 65-44
Δεκάλεπτα: 14-6, 29-18, 54-31, 65-44.
ΓΣ Περιστερίου (Καλαμπόκης): Καράμπελας 9(1), Μπήλιος, Βούρτσης 4, Γεωργιάδης 7, Μιχάλης 4, Καλοκάθης 5, Χουγκάζ Ρ. 11,  Κρασάκης, Παπαδόπουλος 3(1), Ύμερι 8(1), Στρογγύλης 2, Κάδρας 12.
Δάφνη Δαφνίου (Γλυκός): Τσαούσης 4, Χριστογιαννόπουλος, Δήμου 2, Μπαμπαλης, Τσουμπρής 17(2), Αχειμαστος 4, Λαμπρόπουλος 4(1), Βουκελάτος 3(1), Γιαννάκης 3(10, Βιτζηλάιος 4, Αρσλάν 2, Τσίκλος 1.