Την ήττα (58-56) στο φινάλε γνώρισε η εφηβική ομάδα του ΓΣ Περιστερίου απέναντι στον Παναθηναϊκό στον πρώτο τελικό του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ. Ο δεύτερος τελικός των δυο ομάδων θα διεξαχθεί το Σάββατο (26/3, 21:30) στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου».

Οι «κυανοκίτρινοι» είχαν τον έλεγχο σε τρεις περιόδους με πρωταγωνιστές τους Φίλιππα, Ζούγρη και Μπιλάλη, παίρνοντας κια μια διαφορά 5 πόντων (41-46 στο 30’) στο τέλος του τρίτου 10λεπτου. Με επιμέρους σκορ 17-10 στο τελευταίο 10λεπτο ο Παναθηναϊκός πήρε τελικά τη νίκη και πλέον το ενδιαφέρον μεταφέρεται στο Περιστέρι, με την ομάδα του Κώστα Παπαμάρκου να θέλει να φέρει την σειρά στα ίσια, για να διεκδικήσει τον τίτλο στο τρίτο ματς.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-13, 29-29, 41-46, 58-56.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπαμάρκος): Μπιλάλης 14 (1 τριπ.), Φύτρος 8 (1 τριπ.), Ντιπτσής 2, Φίλιππας 21 (3 τριπ.), Ζούγρης 11, Μανιάς, Βλαχογιάννης, Μπέμπελος, Μπουντούρης.