Μία ακόμα νίκη, την έβδομη συνεχόμενη σε οκτώ παιχνίδια στο πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας της Ε.ΣΚ.Α., σημείωσαν οι Παίδες Β’ του Γ.Σ. Περιστερίου επικρατώντας αυτή την φορά του Π.Ο. Αγίου Θωμά με 69-30.

Παίζοντας εξαιρετική άμυνα, οι παίκτες του Βαγγέλη Σκλάβου “καθάρισαν” το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο. Με εφτά πόντους παθητικό στο πρώτο δεκάλεπτο και μόλις έξι στο δεύτερο, η διαφορά είχε φτάσει στο +27 (40-13) για τον Γ.Σ.Π. που είχε για πρώτους σκόρερ τους  Γιάννη Ζαμπάκα (12π.) και Στέλιο Σώτο (12π.). Επόμενος αντίπαλος, ο Π.Α.Ο. Κουκάκι (20/11, 20:00)
Τα δεκάλεπτα: 17-7, 23-6, 12-7, 17-10
Γ.Σ. Περιστερίου (Σκλάβος): Αναστασόπουλος 8, Ζαμπάκας 12, Τατάκης, Κούκος 8, Σώτος 12, Ραββάς 9, Κουντουριώτης 8, Ρουσόπουλος 2, Μάντζιος 2, Κυριακόπουλος, Φραγκισκάτος 2, Δημητρόπουλος 6