Άνετη νίκη (79-39) πέτυχε το εφηβικό του ΓΣ Περιστερίου επί του Αργοναύτη Τριγλίας στη Ραφήνα για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ. Οι «κυανοκίτρινοι» διατήρησαν με αυτό τον τρόπο το αήττητο στο πρωτάθλημα.

Οι παίκτες των Παπαμάρκου-Δελή επέβαλλαν τον ρυθμό τους από το πρώτο 10λεπτο (9-18) και στο ημίχρονο (26-42) ουσιαστικά «κλείδωσαν» με την άμυνα τους τη νίκη.

Επόμενος αντίπαλος για τους Εφήβους του ΓΣ Περιστερίου είναι την προσεχή Τρίτη (25/10, 21:30) στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου» η Δάφνη Δαφνίου 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-18, 26-42, 32-58, 39-79.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπαμάρκος-Δελή): Κολοβός 2, Πασχάλης 12 (3 τριπ.), Καμπερίδης 5 (1 τριπ.), Παπαδάτος Π., Μπέμπελος 5, Πολίτης 8, Παγώνης 6, Μαραγκουδάκης 14, Πιάρας, Παλληκαράς 5, Ντιπτσής 22 (6 τριπ.).