Έχοντας μοναδικό στόχο την άμεση επιστροφή στην Α1, ο Γ.Σ. Περιστερίου έδειξε από νωρίς τις προθέσεις του κερδίζοντας στην πρεμιέρα της Α2, τον Ηλυσιακό (14-6)

Τα γκολ των Κλήμου κι Αγκόρτσα έβαλαν από νωρίς τις βάσεις για την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για να ακολουθήσουν τα τέρματα των Γερακούδη και Δανούρδη για το 4-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε η πρώτη περίοδος. Ακόμα καλύτερη ήταν η συνέχεια για την ομάδα του Κώστα Λούδη που στα επόμενα οκτώ λεπτά, σημείωσε επτά γκολ ρίχνοντας πρόωρα, τους τίτλους τέλους (11-3).

Τα οκτάλεπτα: 4-1, 7-2, 1-1, 2-2)
Γ.Σ. Περιστερίου (Κώστας Λούδης): Καζάκος, Παπανικολάου Αλ., Λαδάς 2, Δανούρδης 2, Γερακούδης 1, Κουκουμάκης 1, Σκαρπέλης, Φαναριώτογλου 2, Αγκόρτσας 2, Κλήμος 3, Τζώρτζης, Τσαγκάρης 1, Κουμής, Ατιέ, Κουφόπουλος

Ηλυσιακός (Γιάννης Σταύρου): Τρελλόπουλος, Χριστοφίδης, Χάλαρης Ι. 2, Κρανιάς 1, Αναγνωστόπουλος, Λάππας, Πάλιος, Γούσης 1, Τούμπουρος 1, Τασσόπουλος, Μπερτόλης 1, Ξανθόπουλος, Μπελιάς, Γέμελος, Τσιρώνης