Με τον Βαγγέλη Σελούλη να ευστοχεί με την λήξη, ο Γ.Σ. Περιστερίου επικράτησε του Άρη Πετρούπολης με 70-69 και έκανε το 6/6 στο πρωτάθλημα Παίδων της Ε.ΣΚ.Α.

Για πρώτη φορά μέσα στην σεζόν, η ομάδα του Νίκου Ρήγγα δυσκολεύτηκε αρκετά, τόσο που δύο λεπτά πριν το φινάλε βρισκόταν πίσω στο σκορ με 62-67. Με τον Ηλία Μανιά όμως να ευστοχεί σε τρίποντο, ενάμιση λεπτό πριν το τέλος, η διαφορά μειώθηκε στους -2 (65-67) για να ακολουθήσει κλέψιμο του ίδιου παίκτη και 1/2 βολές από τον Τζουλιάνο Τόλα για το 66-67. Με το ρολόι να θέλει ακριβώς 30 δευτερόλεπτα για να μηδενίσει, ο Διαμαντής Γρηγορόπουλος έβαλε μπροστά τον Γ.Σ.Π. με 68-67 για να του δώσει την νίκη ο Βαγγέλης Σελούλης. Στην τελευταία φάση του ματς, κι αφού οι φιλοξενούμενοι προσπέρασαν με 68-69, σκόραρε σε “νεκρό” χρόνο διατηρώντας – με περιπετειώδη τρόπο – το απόλυτο για την ομάδα του!

Ο Μανιάς με 25 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ με 25 πόντους, τον ακολούθησε ο Τόλα με 22, ενώ στους 12 σταμάτησε ο Νίκος Παπανδρέου. Επόμενος αντίπαλος για τον Γ.Σ.Π. Η ομάδα των Εκπαιδευτηρίων “Ο Πλάτων” (6/11, 20:30).
Τα δεκάλεπτα: 19-15, 21-17, 15-25, 15-12
Γ.Σ. Περιστερίου (Ρήγγας): Γρηγορόπουλος 2, Λειβαδίτης, Μανιάς 25 (1), Κακαβούλας 3, Αγνόγλου, Σελούλης 4, Παπανδρέου 12, Ασλάν 2, Τόλα 22, Κουστένης, Γουλοσπύρος, Στουρνάρας.