Το Περιστέρι Βίκος Cola δεν τα κατάφερε στο κλειστό της Κανήθου και με το 74-73 από την Κύμη, αποκλείστηκε από την συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδος και τα ημιτελικά του θεσμού.

Η ομάδα των δυτικών προαστίων, στο τρίτο και στο τέταρτο δεκάλεπτο, έπεσε… θύμα του πολύ σκληρού παιχνιδιού των γηπεδούχων και δεν κατάφερε να επιβάλλει τον ρυθμό της. Η έλλειψη συγκέντρωσης μάλιστα στα τελευταία λεπτά στοίχισε τη νίκη.

Το Περιστέρι Βίκος Cola συνεχίζει την προσπάθεια του και επικεντρώνεται πλέον στο πρωτάθλημα και το προσεχές ντέρμπι με τον Ήφαιστο. Παράλληλα, εύχεται καλή συνέχεια στην Κύμη.
Τα δεκάλεπτα: 12-25, 34-41, 57-54, 74-73.
Κύμη (Καστρίτης): Χόρτον 9, Σαγκς 22 (3), Μπολντς 18 (1), Τουτζιαράκης 6, Κάμφορ 6, Ουάσινγκτον 6 (2), Τσιάρας 2, Πουλιανίτης 2, Μαργέλης, Μαραγκός, Στυλιανού, Μητσιμπόνας 3 (1).
Περιστέρι BIKOΣ COLA (Πεδουλάκης): Σκορδίλης 6, Μουράτος 4, Αγραβάνης 3, Φιλιππάκος, Ντάνιελ 13, Καράμπελας, Βασιλόπουλος 9 (1), Κλαρκ 3, Σίρκο 3 (1), Γκρέι 10 (1), Μπέντιλ 8, Χάροου 14 (2).