Με τρία τέρματα στην τελευταία περίοδο, οι μίνι Παίδες του Γ.Σ. Περιστερίου κατάφεραν να αναστρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση και να έρθουν ισοπαλία με την ΡΟΗ Μεταμόρφωσης (7-7) κατά την 2η αγωνιστική του “Χαϊδάρι Youth League”.

Οι παίκτες του Μπάμπη Κλεονάκου ξεκίνησαν ιδανική την αναμέτρηση (2-1 στο πρώτο οκτάλεπτο), ωστόσο, η συνέχεια τους βρήκε να δέχονται τέσσερα γκολ στην δεύτερη περίοδο με αποτέλεσμα να βρεθούν πίσω στο σκορ με 2-4. Το ίδιο συνέβη και στην τρίτη περίοδο έως ότου οι Μαστρογιαννάκος, Χωματάς και Γαβριήλ σημειώσουν διαδοχικά γκολ για την αποφυγή της ήττας και την ισοπαλία. Επόμενος αντίπαλος για τον Γ.Σ.Π., ο Α.Ν.Ο. Γλυφάδας (25/11, 11:45)
Τα οκτάλεπτα: 1-2, 4-0, 1-2, 1-3
Γ.Σ. Περιστερίου (Κλεονάκος): Λίτινας, Τσουκαλάς, Κασιούλας, Μαστρογιαννάκος (3), Μοσκοβίτης, Λαμπρόπουλος, Καραγιάννης, Χωματάς (3), Κουκιάς, Γαβριήλ (1), Ντουμάζιος, Παπανικολάου, Παπανής, Αλεξανδρόπουλος