Ο Γυμναστικός Σύλλογος Περιστερίου δεν τα κατάφερε απέναντι στον πρωτοπόρο του Α΄ομίλου Απόλλων Σμύρνης, που πέρασε νικηφόρα 6-12 από το κολυμβητήριο της Χωράφας στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2.

Οι φιλοξενούμενοι, που είναι αήττητοι για δέκα συναπτούς αγώνες, έδειξαν τις προθέσεις τους από τα πρώτα λεπτά με την πρώτη περίοδο να λήγει 0-5. Η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει (2-1) αλλά βρέθηκε σε μέτρια μέρα και δεν είχε τις λύσεις, που θα την καθιστούσαν περισσότερο ανταγωνιστική.

Με αυτή την ήττα η ομάδα μας υποχώρησε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 17 βαθμούς, μόλις όμως τρεις  μακριά από τη 2η θέση και το ΝΟ Χανίων.

ΓΣ Περιστερίου – Απόλλων Σμύρνης 6-12 (0-5, 2-1, 1-3, 3-3)

ΓΣ Περιστερίου: Κουκουμάκης 3, Παναγούλης 1, Καλαμάρης 1, Πετρόπουλος 1

Απόλλων Σμύρνης: Παπαδόπουλος Γεώργ. 5, Μαυρωτάς 2, Μητρόπουλος 1, Γερακούδης 1, Τσίκλος 1, Δερμιτζάκης 1, Αφρουδάκης 1.