Με πολύ καλή άμυνα ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο το εφηβικό του ΓΣ Περιστερίου πέρασε νικηφόρα (82-60) από τον Υμηττό ξεπερνώντας το εμπόδιο του Αμύντα για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν απόλυτα ισορροπημένο (33-33 στο 20’), όμως το επιμέρους 25-11 στο τρίτο 10λεπτο (44-58 στο 30’) ήταν εκείνο που οδήγησε την ομάδα των Παπαμάρκου-Δελή στη νίκη, απέναντι σ’ έναν μαχητικό σύνολο.

Επόμενος αντίπαλος για το εφηβικό του ΓΣ Περιστερίου είναι την επόμενη Τρίτη (22/11, 21:30) στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου» ο Παναθηναϊκός για την 12η αγωνιστική του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12 -15, 33-33, 44-58, 60-82.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπαμάρκος-Δελή): Πιάρας 4, Μπέμπελος 8,, Ντιπτσής 17 (4 τριπ.), Πολίτης 8, Μαραγκουδάκης 22, Κολοβός, Καμπερίδης, Παλληκαράς 2, Αλεξάκης 5 (1 τριπ.).