Παρδακίδης και Αγνόγλου σκόραραν από κοινού (σχεδόν) τους μισούς πόντους του Γ.Σ.Π., οδηγώντας τον στην νίκη επί του Ιάσονα Κολωνού (75-56) και στο 4-1 στο πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας της Ε.Σ.Κ.Α.

Το τελικό +18 δεν ήρθε τόσο εύκολα για την ομάδα του Μιχάλη Σταθάκη καθώς για 30 λεπτά, το ματς ήταν… στον πόντο (48-47). Ωστόσο, στην τελευταία περίοδο άλλαξαν όλα και με τους Παρδακίδη και Αγνόγλου να δίνουν το “σύνθημα”, οι Έφηβοι κατάφεραν να σκοράρουν 26 πόντους, να δεχθούν μόλις εννέα και με το τέλος της αναμέτρησης, να πανηγυρίσουν μία ακόμα επιτυχία.
Τα δεκάλεπτα: 20-19, 19-10, 9-18, 26-9
Γ.Σ. Περιστερίου (Σταθάκης): Δασκαλάκης 8 (2), Παρδακίδης 18, Μηλιόπουλος 5 (1), Αγνόγλου 18, Σώτος 10 (1), Καραθάνος 4, Μαθές 3, Ραββάς 8 (2), Αϊκης, Ζαρμπής, Ρίπης, Αλιγιζάκης