Με αντεπίθεση διαρκείας στην τελευταία περίοδο το παιδικό του ΓΣ Περιστερίου επικράτησε εκτός έδρας της Δάφνης Δαφνίου με 69-53, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ. Επόμενος αντίπαλος για τον ΓΣΠ το προσεχές Σάβατο (12/2) εκτός έδρας η Ένωση Ιλίου για την 19η αγωνιστική.

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης οι «κυανοκίτρινοι» πήραν ένα προβάδισμα (11-19 στο 10’), όμως οι γηπεδούχοι στην συνέχεια ισορρόπησαν το ματς (25-29 στο 20’ και 46-47 στο 30’). Όμως, με καλή άμυνα και επιμέρους σκορ 7-22 στο τελευταίο 10λεπτο οι παίκτες του Κώστα Σκουφάκη μπόρεσαν να φτάσουν στη νίκη.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-19, 25-29, 46-47, 53-69.

Γ.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Σκουφάκης): Κολοβός 5, Χριστοδουλάτος, Φούντας, Πολίτης 12, Παγώνης 7, Λιοσάτος 5 (1 τριπ.), Σταθόπουλος, Μαραγκουδάκης 14 (2 τριπ.), Παλληκαράς 2, Πασχάλης 11 (1 τριπ.), Χαβουτσάς 13.