Παρά την μεγάλη προσπάθεια οι γυναίκες της ομάδας πόλο του ΓΣ Περιστερίου ηττήθηκαν (10-7) στο κολυμβητήριο της «Χωράφας» από το ΝΟ Λάρισας για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Κατηγορίας.

Οι πολίστριες του Βαγγέλη Πάτρα μετά το 1-2 στο πρώτο 8λεπτο ισορρόπησαν (4-4) την αναμέτρηση στο ημίχρονο. Η ομάδα της Λάρισας πήρε προβάδισμα ενός τέρματος στο τρίτο 8λεπτο με το επιμέρους 1-2 και στην τέταρτη περίοδο οι φιλοξενούμενες εξασφάλισαν τη νίκη επιτυγχάνοντας τέσσερα γκολ, ενώ δέχθηκαν μόλις δυο.

Επόμενος αντίπαλος για την γυναικεία ομάδα πόλο του ΓΣ Περιστερίου το επόμενο Σάββατο (10/12, 14:00) η ΝΕ Πατρών εκτός έδρας για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης.

ΤΑ 8ΛΕΠΤΑ: 1-2, 3-2, 1-2, 2-4.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Πάτρας): Ζαφειράκη, Κολιτσοπούλου , Φραγκάκη, Γροζοπούλου, Αποστολίδου 2, Κωνσταντοπούλου, Λουκοπούλου, Μπερίκου 2, Πέττα 1, Μπεκίρη, Κάσσαρη, Γκοτζιά 2, Κοβάσεβιτς, Παπασηφάκη, Σκαρμούτσου Β.

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Γαλανόπουλος): Αρχοντάκη, Κοκκίνου, Τουλουμτζίδου 1, Χασιώτη, Καλογιάννη, Σαφέτη 1, Κολτσίδα 2, Σακελλαρίου 1, Ρότζερς 1, Γαλανοπούλου 2, Μάστορη 1, Κλάπερτον 1, Ζμπήτα, Ανδρή.

Πάτρας: «Αυτοκτονήσαμε»!

Μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής της γυναικείας ομάδας πόλο του ΓΣ Περιστερίου Βαγγέλης Πάτρας, δήλωσε: «Αυτοκτονήσαμε. Κάναμε δεκάδες ευκαιρίες και βάλαμε μόνο επτά γκολ! Όπως έχω πει ο δρόμος αυτός είναι μαραθώνιος, στο τέλος θα δούμε αν θα καταφέρουμε να μείνουμε στην κατηγορία». Και συμπλήρωσε: «Θέλω να ευχαριστήσω τους FENTAGIN που έδωσαν ένα πολύ ωραίο κλίμα στον αγώνα και ελπίζω και εύχομαι κάποια στιγμή να τους δώσουμε τη χαρά της νίκης».