Οι Γυναίκες του Γ.Σ. Περιστερίου δεν τα κατάφεραν απέναντι στην Δάφνη (53-42) γνωρίζοντας την δεύτερη ήττα τους σε τρία παιχνίδια στο πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας της Ε.Σ.Κ.Α.

Οι παίκτριες της Γεωργίας Αγγέλη, προερχόμενες από την επιτυχία κόντρα στην Ροδόπολη (57-33), προσπάθησαν απέναντι στην Δάφνη και παρά το γεγονός πως δεν είχαν τα ηνία, ήταν κοντά στο σκορ. Το πρώτο δεκάλεπτο τις βρήκε να χάνουν με δύο πόντους (14-12), ενώ το ημίχρονο έκλεισε το 29-22. Με την επιστροφή όμως από τα αποδυτήρια, οι γηπεδούχες έτρεξαν ένα επί μέρους 15-9 για την διψήφια διαφορά, υποχρεώνοντας έτσι τον Γ.Σ.Π. στην ήττα.

Για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος, ο Γ.Σ.Π. Θα υποδεχθεί στο κλειστό του Μπόθου, τον Χαραυγιακό (23/10, 21:45)
Τα δεκάλεπτα: 14-12,29-22,44-31,53-42
Γ.Σ. Περιστερίου (Αγγέλη): Ποθητού 8, Γεωργιάδου 14, Κολοβού 4, Κάργα 2, Τσουκνάκη, Τριανταφυλλάκη, Γκουρτσιάνι 12, Τουλούπη, Λαγού 2, Κακά