Κοντά στην πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας της Ε.Σ.Κ.Α. έφτασε η ομάδα Γυναικών του Γ.Σ. Περιστερίου αλλά τα λάθη της τρίτης περιόδου, την υποχρέωσαν στην ήττα από την Ακαδημία 2008 με 37-43.

Οι παίκτριες της Γεωργίας Αγγέλη, αν και δεν ξεκίνησαν δυνατά (4-8 το πρώτο δεκάλεπτο) ανέβασαν στροφές στην δεύτερη περίοδο και με 12 πόντους ενεργητικό και οκτώ παθητικό, κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 16-16 με την συμπλήρωση 20 λεπτών αγώνα. Η συνέχεια ωστόσο, δεν ήταν ανάλογη. Λάθη στην άμυνα έφεραν ένα επί μέρους 9-17 στην τρίτη περίοδο τα οποία και στοίχησαν στον Γ.Σ.Π. παρά την προσπάθεια του στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Η Κυριμάκη με 12 πόντους, ήταν η πρώτη σκόρερ του Γ.Σ.Π. για να την ακολουθήσει η Λαγού με δέκα. Επόμενος αντίπαλος, ο Χαραυγιακός (7/11, 21:30).
Τα δεκάλεπτα: 4-8, 16-16, 25-33, 37-43
Γ.Σ.Περιστερίου (Αγγέλη): Τόλη 3, Τσάλου, Δεληγιάννη 2, Λαγού 10, Κυριμάκη 12, Σπανούδη, Τσουκνάκη, Καπετανάκη, Γκουρτσιάνι 2, Κορακάκη 3, Χαραλαμποπούλου, Καρακίτσου 2