Το πρωτάθλημα Παίδων της ΕΣΚΑ έκανε τζάμπολ και στην πρεμιέρα του, ο Γ.Σ. Περιστερίου επικράτησε της Ολυμπιάδας Παπάγου με 66-49. Οι νεαροί αθλητές του Νίκου Ρήγγα ξεκίνησαν εντυπωσιακά στην άμυνα, δέχθηκαν μόλις εννέα πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο και άλλους τόσους στο δεύτερο με αποτέλεσμα να “κλειδώσουν” την νίκη από το ημίχρονο όταν το σκορ ήταν στο 34-18. Η διαφορά ασφαλείας παρέμεινε έως το τέλος για τον Γ.Σ.Π. που είχε πρώτο σκόρερ τον Νίκο Παπανδρέου με 22 πόντους, ενώ στους 15 σταμάτησε ο Ηλίας Μανιάς.

Τα δεκάλεπτα: 14-9, 20-9, 21-21, 11-10

Γ.Σ. Περιστερίου (Ρήγγας): Παρδακίδης 4, Λειβαδίτης 6, Μανιάς 15, Κακαβούλας, Αγνόγλου, Σελούλης 5 (1), Παπανδρέου 22 (1), Τερζής 6, Στουρνάρας 4, Κουστένης, Γουλοσπύρος 2, Συμεωνίδης 2